Ρазговор поводом тематских бројева Часописа за студије уметности и медија АМ – AM Journal of Art and Media Studies (Факултет за медије и комуникације, 2018)

Учествују:
др Дубравка Ђурић
др Санела Николић
др Миодраг Шуваковић
др Никола Дедић
др Лука Бешлагић


09.04.2019. у 19:00 h
Атријум Народне библиотеке Србије

Улаз је слободан!
Добро дошли!!

Позивамо вас да 9. априла, у 19h, дођете у Атријум Народне библиотеке Србије на разговор поводом тематских бројева Часописа за студије уметности и медија АМ – AM Journal of Art and Media Studies, у издању Факултета за медије и комуникације, Београд, 2018.


Учествују:

др Дубравка Ђурић (редовна професорка на Факултету за медије и комуникације, Београд),
др Санела Николић (доценткиња на Факултету музичке уметности, Београд),
др Миодраг Шуваковић (редовни професор и декан Факултета за медије и комуникације, Београд),
др Никола Дедић (ванредни професор на Факултету музичке уметности, Београд) и др Лука Бешлагић (доцент на Факултету за медије и комуникације, Београд).

Часопис за студије уметности и медија АМ – AM Journal of Art and Media Studies посвећен је научној, теоријској и уметничкој проблематизацији савремених уметности и медија.
У 2018. години објављена су три тематски профилисана броја часописа. Фокус броја 15 (април 2018) био је на експерименталном филму, његовој историји и теорији, ауторима и делима. Овај темат је мотивисан чињеницом да се експериментални филм, са појавом видеа, експерименталног видеа и видео-инсталација, са једне стране, и дигиталних технологија са друге стране, нашао у ситуацији која захтева да буде теоријски предочена. Аутори из Србије, Пољске, Тајвана, Америке и Канаде дали су своје доприносе теоретизацији експерименталног филма из различитих дисциплинарних поља. У броју 16 (септембар 2018) тематизована су питања модерног доба, модерности и модернизма. Аутори су критички приступили историјским манифестацијама модернизма али и значају који модернизам има за данашњу естетику, теорију уметности, филозофију, архитектуру, друштвену теорију и политику. Октобарски број у 2018. години био је посвећен телевизијским серијама и феномену наративне комплексности савремених телевизијских програма у контексту дигитализације, глобализације, неолиберализма, потрошачког друштва и медијског империјализма. Аутори су у текстовима показали на који начин масовни медији учествују у нормализацији савремених политичких тенденција, те како поједина остварења међу многобројним телевизијским серијама улазе у дијалог са економским кризама, тероризмом, насиљем, друштвеним маргинализацијама и одређеним културалним тенденцијама.

Улаз је слободан!
Добро дошли!

Facebook
Twitter
Email
Skip to content